Overslaan en naar de inhoud gaan

Wat een superseizoen 2020 voor Norbert & Stefan Ally!

Norbert en Stefan Ally
De duiven van Norbert en Stefan Ally schitteren al vele jaren, echter wat in 2020 werd gepresteerd in Aarsele is werkelijk ‘outstanding’ te noemen.

“Met de oude en jaarse duivers op de dagfond kenden we in 2020 ons beste seizoen ooit” aldus Stefan. Er werden op de dagfond maar liefst vier provinciale overwinningen geboekt. Bij de asduiven werd de 3de en 15de nationale asduif fond oude KBDB gewonnen. In de provincie West-Vlaanderen zijn dit de twee eerste asduiven fond oude KBDB.

Duiven die het verschil maken in zwaar weer 

Hoewel de duiven van Norbert & Stefan Ally in verschillende weersomstandigheden kunnen uithalen (op de eerste dagfondvlucht met een vrij sterke wind in de rug werd een kettinguitslag behaald) zijn de Ally-duiven vooral bekend omwille van hun ‘mordant’. Als het zonnetje brandt en kopwind aanwezig is ... hou dan deze tandem maar goed in het oog want hun duiven hebben niets lievers dan deze zware omstandigheden.

New Neymar

De zwaarste dagfondvlucht 2020 was ongetwijfeld die uit Aurillac (680km) en dit door de extreme hitte tot wel 40 graden. Nog geen 2 procent van de Aurillac-duiven bereikten het thuisfront op de dag van de lossing, hoewel de wedstrijd dan al ruim 5 uur open stond. Op deze Aurillac zorgden Norbert en Stefan Ally voor een stunt van formaat door het winnen van de 1ste provinciaal oude met 23 (!!!) minuten voorsprong met dezelfde duif die 7 dagen ervoor ook al de 1ste provinciaal won vanuit Souillac (693km).  Deze nieuwe ‘stuntman’ van het hok Ally heet ‘New Neymar(BE18-3121469). Op nationaal vlak behaalde ‘New Neymar’ op Souillac en Aurillac twee keer een top tien plaats hoewel er van windvoordeel geen sprake was, integendeel. Door het winnen van een derde topprijs vanuit Limoges I (dit keer bij rugwind) behaalde ‘New Neymar’ de 3de plaats in het nationale asduifkampioenschap fond oude KBDB.  In West-Vlaanderen werd hij met voorsprong 1ste provinciale asduif fond oude KBDB.

Qua afstamming heeft de ‘New Neymar’ het van geen vreemden. Zo won zijn vader ‘Neymar’ een 1ste en 2de nationaal op respectievelijk Montauban (789km) en Brive (666km), beide wedstrijden verliepen in tropische weersomstandigheden. ‘New Schuma’, de moeder van ‘New Neymar’ is dan weer een volle zus van ‘Gueretje’ welke de moeder is van ‘Angouleme Vooruit’.

De stunt van deze Angoulème Vooruit (BE17-3011637) ligt in Aarsele nog vers in het geheugen.  Als jaarling (2018) verpulverde deze klepper de tegenstand op Angoulême (652km) door in weersomstandigheden van 35 graden in combinatie met een stevige kopwind 17 minuten vooruit te vliegen op het ganse deelnemersveld van in totaal 9555 oude en jaarse duiven.

Angoulème Vooruit

‘New Neymar’ is tevens volle broer van ‘Neymar Junior(BE17-3011652) die als jonge duif in 2017 de derde nationale asduif kleine halve fond KBDB werd. Uitzonderlijke duiven zijn het die snelheid combineren met uithouding en een bijzondere weerstand bezitten t.o.v. hitte.

Neymar Junior

Toppers bij de oude duiven in seizoen 2020

Naast de 1ste provinciale asduif fond oude KBDB West-Vlaanderen met ‘New Neymar’, bezitten Norbert & Stefan Ally ook de 2de provinciale asduif fond oude KBDB West-Vlaanderen (tevens winnaar van de 15de nationale asduif fond oude KBDB op nationaal vlak).  Klepper van dienst deze keer is een halfbroer van de ‘Angoulême Vooruit’ langs moederskant (‘Gueretje’), vandaar ook zijn naam ‘Nestpender Gueretje’ (BE17-3134061).  Langs vaderskant is hij een kleinkind van Ally’s beroemde stamkweker ‘Ronaldo’.

Nestpender Gueretje

Op Brive oude werd de 1ste provinciaal en tevens 4de nationaal behaald door ‘Aaron Talent’ (BE17-3134075) die zich in 2019 reeds klasseerde als 2de provinciale asduif KBDB West-Vl in de categorie all round oude&jaarse.  Hij is een kind van topvlieger en -kweker ‘Aaron’ x topkweekduivin ‘Treasure(BE16-3073499).

Aaron Talent

De ‘Beauty 248’ (BE18-3115248), beste jaarling 2019 was ook in 2020 bij de besten.  Vader is ‘Nestpender Schumi’ (BE12-3078431), topkweker en volle broer van Ally’s superkweker ‘Schumi Junior’. Moeder komt uit ‘Super Bliksem’ x ‘Zora’.

Beauty 248

Een bijzonder talentrijke ploeg jaarling duivers

‘Den Argenton’ (BE19-3100708) die in 2019 als jonge duif excelleerde met een 1ste provinciaal Argenton tegen 5665d. & tevens 8ste nationaal tegen 23258d bevestigde als jaarling zijn pointeureigenschappen met het winnen van de 8ste provinciaal Argenton op 4305d. en de 12de nationaal Souillac op 7514d.  Qua afstamming is het een zoon van de absolute topkweker bij Ally, de ‘Schumi Junior’ (BE13-3126131).  Moeder is deze keer niet de gekende topkweekduivin ‘Belle’ maar diens volle zus genaamd ‘Sister Belle’ (BE16-3073566).

Schumi Junior

De ‘Lucas Jr.’ (BE19-3100661) is een kleinkind van de beroemde ‘Lucas’ die als beste prestatieduif van de grote PIPA veiling 2012 naar China verhuisde en daar grootvader werd van de 1° asduif in de prestigieuze Pioneer Int. Racing Pigeon Club Beijing in 2017.   ‘Lucas Jr.’, tevens halfbroer ‘Neymar’ heeft als vader 'Nestpender Lucas'.

Nestpender Lucas

De ‘Witslag Beauty’ (BE19-3100648) vloog een schitterend parcours waarbij hij de snelste was in West-Vlaanderen bij de jaarse uit Brive (666km).  Vader van ‘Witslag Beauty’ is een volle broer van ‘Beauty 248’.

Een volle broer van de Angoulême Vooruit (BE19-3116150) met vrij weinig ervaring als jonge duif 2019 vloog als jaarling 2020 naar de absolute kop op de nationaals van Argenton (509km), Souillac (693km) en Brive (666km).

Hoewel Norbert & Stefan Ally absoluut geen specialisten zijn in het spel met duivinnen, werd er in 2020 uitzonderlijk ook met een ploegje jaarse duivinnen gespeeld. De beste prestatieduivin (BE19-3100752) was ook hier een kind van ‘Son Zidane’ x ‘Gueretje’, een volle zus dus van ‘Angoulême vooruit’.

We sluiten het rijtje topjaarlingen 2020 af met een talentvolle broer van ‘Den 170 Junior’ (BE19-3100704).   Zijn vader, de ‘Gaston 170’, kan al na twee jaar kweekhok bestempeld worden als een nieuwe topkweker.

Gaston 170