Overslaan en naar de inhoud gaan

Veilingweekend eindigt op 283.650 EURO totaal, Jelle Roziers (BE) 4.360 EURO/duif, Mike Ganus (US) 3.517 EURO/duif

Op zondag 7 maart eindigden deze veilingen: JP Palm, Klaas & Rik Van Dorp, Jos Cools, Roger Mylle, Jos & Lars Vercammen, Etienne Meirlaen, Stijn & Jeroen Rans, Jelle Roziers & Mike Ganus

JP Palm (BE) - 7 duiven - 1.114 EURO / duif
Een mooie mix in de veiling van JP Palm zorgde voor een totaalopbrengst van 7.800 EURO. Het was La Chateauroux die het meeste opbracht. Haar titel van provinciale asduif heeft haar geen windeieren gelegd, ze verruilt van eigenaar voor het bedrag van 1.700 EURO. Ook Inbred Othello viel in de smaak bij de kopers. Deze duivin won drie eerste prijzen en werd verkocht voor 1.500 EURO. Bij de jonge duiven werd een zoon van Olympic Bourges als duurste verkocht, zijn nieuwe eigenaar betaalde 1.400 EURO.

Klaas & Rik Van Dorp (NL) - 7 duiven - 1.207 EURO / duif
De Kleine Jan is bij uitstek de meest bekende duif bij Klaas & Rik van Dorp. Er kwam een unieke kans om nog eens voor de laatste maal iets te kunnen bemachtigen van de doffer die in 2004 werd geboren. Het was dan ook geen verrassing dat één van die twee dan ook als duurste werd verkocht. 2.100 EURO werd betaald voor de blauw witpen duivin. In totaal bracht de veiling 8.450 EURO op.

Jos Cools (BE) - 10 duiven - 1.270 EURO / duif
In deze veiling werden 10 jonge duiven uit de beste kwekers zoals uit Cher Ami, de topvlieger Primos en natuurlijk van zowel nieuwste superster Remco als van diens moeder aangeboden. Jos is een gekende naam in het Tienverbond en dat doet hij met een klasse kolonie. In zijn veiling maakte Half Remco 725 het verschil, deze prachtige blauwe doffer met een sprekend oog mag zich gaan bewijzen bij zijn nieuwe eigenaar die 2.600 EURO voor hem betaalde. In totaal werden de tien jonge duiven verkocht voor een bedrag van 12.700 EURO.

Roger Mylle (BE) - 101 duiven - 1.158 EURO / duif
Het was een grote klap voor de duivenwereld toen Roger Mylle begin augustus 2020 overleed. Hij was alweer bezig aan een superseizoen, zoals een ieder eigenlijk de laatste jaren van hem gewend was. Fond en grote fond waren het uitverkoren actieterrein van de Mylle duiven. Zo wist Roger in 2019 de nationale podia te halen als 14e Nat kampioen KBDB en had hij met supercrack Bagatelli de 9e Nat. asduif Fond en Grote Fond JL KBDB … een jaartje eerder won Ata reeds de titel van 5e Nat Asduif Fond en Grote Fond JL KBDB. Met Pau-Joël had hij toen de 1. Beste Perpignan duif van België over 2 jaar onder de pannen (PIPA-ranking) in 2018, iets wat eerder ook al lukte met de ‘St.Vincent’. Al kon Roger het einde zelf niet meer meemaken, zijn kleppers brachten een postuum eerbetoon aan hun overleden baasje door zich te klasseren als 9e Nat kampioen Fond Jl KBDB, 13e Algemeen kampioen KBDB en 21e Nat kampioen Grote Fond KBDB in 2020.

Het levenswerk kwam gisteren figuurlijk onder de hamer. Het werd een prachtige beloning voor het levenswerk van Roger Mylle. De veiling bracht totaal 117.000 EURO op. De uitblinkers van de veiling waren:

Bagatelie - 9e Nationale Asduif - 9.000 EURO

Alfred - winnaar 41e en 49e Internationaal - 5.200 EURO

Achilles + De St. Vincent - 1e Internationaal St. Vincent - 4.800 EURO

Jos & Lars Vercammen (BE) - 18 duiven - 3.144 EURO / duif
Een prachtige inteelt koppeling zorgde voor een geweldige aanbieding in de veiling van Jos & Lars. Koop 1.01 was namelijk een zoon van Mustang gekoppeld aan zijn uitmuntend presterende kleindochter Fanta. Het werd de ster van de veiling, voor een bedrag van 7.200 EURO werd hij verkocht. Koop 1.02 deed er niet al te veel voor onder. De volle broer van koop 1 eindigde op een prachtig bedrag van 6.200 EURO. Een ander aantal smaakmakers in de veiling waren een  dochter van Olympic Elektro (5.400 EURO), dochter La Donna (5.200 EURO) en dochter Milan (5.000 EURO). In totaal bracht de veiling 56.600 EURO op.

Etienne Meirlaen (BE) - 10 duiven - 2.350 EURO / duif
In de jaarlijkse Yelena special was het weer watertanden voor de geinteresseerde kopers.Yelena haar beroemdste kinderen werden natuurlijk 1e Int. Narbonne winnaar en superkweker Monar … de 3e & 12e Nat. Montauban winnaar en topkweker Montali … 5e, 10e en 73e Nat. winnaar De Montauban. Generaties verder komen nieuwe sterren als All In One (7e Nat. asduif KBDB), Kleinzoon Yelena (Olympiade duif 2018), Olympic Monar (1e grote fond 3 prijzen 2018), Diamond Anita (1e Nat. asduif grote fond), VIPPau (1e Nat. grote fondduif 3 Int. vluchten), Yelena’s Ace (1e Prov & 2e Nat. Asduif Grote Fond KBDB 2020) om de hoek kijken.

Etienne maakte voor PIPA prachtige koppelingen zodat er 10 dubbele kleinkinderen Yelena beschikbaar waren. Het werd een succes, zo werd de duurste verkocht voor 4.000 EURO en bracht de veiling in totaal 23.500 EURO op.

Stijn & Jeroen Rans (BE) - 11 duiven - 1.336 EURO / duif
Specialisten op de marathon mogen we Stijn & Jeroen ongetwijfeld noemen. Een uitermate sterke kolonie zorgt jaarlijks voor successen. Uiteraard leerden we ze echt kennen na hun gedroomde overwinning op Barcelona met hun Jef. In de veiling was er voor de liefhebber voldoende keus om hun hok mee te versterken. Men deed dat en betaalde in totaal 14.700 EURO voor 11 jonge duiven. De meest begeerde duiven waren een zoon van hun Nationale Perpignan winnaar en een doffer ingeteeld naar de Jef. Voor beide werd 2.200 betaald.

Jelle Roziers (BE) - 5 duiven - 4.360 EURO / duif
In deze New Queen L special werd afgetrapt met een zoon van New Queen L waarbij zij gekoppeld stond op Whity Bart. Whity Bart kennen we natuurlijk als vader van onder andere Seven die beste jonge duif werd van België. Misschien wel het beste wat Jelle aan kan bieden. New Queen Seven genoemd leidde de groep jongen naar een gemiddelde van 4.360 EURO/duif en bracht zelf 9.000 EURO op. In totaal eindigde de veiling op 21.800 EURO.

Mike Ganus (US) - 6 duiven - 3.517 EURO / duif
Wederom een unieke groep jonge duiven die Mike samen wist te stellen voor PIPA.

- 2 kinderen Strainmaker x Blue Diamond, ouders van Said In Spun Silver 2e finale SAMDPR
- 2 kinderen Sun City x Margo’s Treasure, ouders van Laura Is A Big Winner Today, 1e final SAMDPR
- 1 kind van Said In Spun Silver 2e finale SAMDPR x Halover 1e finale SAMDPR
- 1 kind van Premier My Price x Laura Is A Big Winner Today, beiden 1e final SAMDPR

De dochter van Said In Spun Silver x Halover werd de duurste duif in de veiling. Voor 5.200 EURO mag zij haar nieuwe eigenaar gaan helpen om de kolonie te versterken. In totaal eindige de veiling op een bedrag van 21.100 EURO op.