Veilingweekend eindigt op 1.058.425 EURO, gemiddeld 4.167 EURO/duif

Gisteren en vandaag eindigden deze veilingen: Chris Hebberecht, Pallatt KBDB Elite, Embregts-Theunis, Mark Gilbert, Chris Debacker, Gebr. Leideman, Derksen-Van De Keuken, Kris Kleirbaut & Henk De Weerd, Alpdag Brothers, Gebr. Scheele, Philippe Dobbelaere & Jewels of the sky HE.

Chris Hebberecht (BE) - 11 duiven - 1.409 EURO / duif
BE01-4094676, dat is een oude zult u denken. Correct maar nog wel iets van de verkrijgen. Op koop 1 in de veiling van Chris stond namelijk één van de laatste kinderen uit Costello. De indruk was daarmee ook gewekt bij een aantal kopers. Uiteindelijk werd de duif verkocht voor 2.900 EURO en werd daarmee de duurste in de veiling. In totaal bracht de veiling 15.500 EURO op.

Pallatt KBDB Elite (UK) - 10 duiven - 1.405 EURO / duif
Naast bijhuis van Jelle Jellema bezit hij ook een flink aantal kinderen van 1e Nationale KBDB asduiven. Dean zette enkele prachtige koppelingen en bood daarmee een veiling op PIPA van uitzonderlijke KBDB kwaliteit. Het resulteerde in een totaalopbrengst van 14.050 EURO waarvan twee kinderen uit de koppeling Broer x Zus Nadine het grootste deel voor hun rekening namen. Zij werden verkocht voor 2.100 EURO per stuk.

Embregts-Theunis (NL) - 16 duiven - 1.922 EURO / duif
Als deze combinatie een groep jongen veilt uit hun beste kwekers dan is het uitkijken naar een groepje met hoogwaardige kwaliteit. Maar liefst zestien kansen waren er voor de kopers om hun kolonie te versterken. Velen deden een gooi naar een aanvulling uit de stal van Embregts-Theunis. Een volle zus van Olympic Millennium werd het meeste begeerd. Haar nieuwe eigenaar betaalde 2.900 EURO voor haar.

Mark Gilbert (UK) - 20 duiven - 1.748 EURO / duif
Het is simpelweg teveel om op te noemen. Zo groot is de collectie van Mark Gilbert. Hij verzamelde van alle grote fond tenoren het beste van beste en stelde wederom voor PIPA een geweldige veiling samen. Het resulteerde in een prachtige totaalopbrengst van 34.950 EURO. Blikvanger van de veiling werd Hugo x Willeke. Een blauwe doffer uit de 1e Nationaal Barcelona 2018 en tevens 1e Nationaal Perpignan en uit de 1e Internationaal St. Vincent. Voor 5.600 EURO verruilt hij van eigenaar.

Chris Debacker (BE) - 9 duiven - 1.056 EURO / duif
Chris is al jaren terug te vinden in de kop van de uitslagen. In 2020 werd in drie weken tijd werden maar liefst 4x een 1e provinciaal gewonnen. En om dat te kunnen realiseren heb je goede duiven nodig. De kopers wisten dat en probeerden hun slag te slaan. Het negental bracht totaal 9.500 EURO op waarvan de duurste 1.600 voor zijn rekening neemt. Namelijk een volle broer van Elody Ace.

Gebroeders Leideman (NL) - 16 duiven - 2.691 EURO / duif
Goed Grijs, een fenomeen. Tevens herkenbaar aan haar bijzondere kleur. Een duif van super kwaliteit die ook al bewees uitstekend te vererven. Wie wil dat nou niet? Dat bleek tijdens de veiling waarbij een dochter van Goed Grijs de show stal. Ze werd namelijk als duurste verkocht voor 15.800 EURO. In totaal bracht de veiling van André en Bert 43.050 EURO op.

Derksen Van De Keuken (NL) - 110 duiven - 5.127 EURO / duif
De veiling die de meeste aandacht naar zich toe trok op zondag was ongetwijfeld de veiling van Derksen Van De Keuken. Ze bouwden een ijzersterke kolonie op in de afgelopen jaren en verkochten het grootste deel daarvan. Een veiling met enorm veel bewezen vlieg- en kweekduiven. De veiling knalde naar een totaalopbrengst van 563.975 EURO. Hieronder nog eens de smaakmakers van de veiling opgesomd:

Son Olympic Solange - 170.000 EURO (2e duurste Nederlandse duif ooit verkocht)
Olympic Mayra - 46.500 EURO
Madison 2.0. - 39.500 EURO
Madison 4.0. - 38.000 EURO
Daughter Eye Catcher - 20.000 EURO
Maxima - 10.000 EURO

Kris Cleirbaut & Henk De Weerd - 13 duiven - 8.508 EURO / duif
Een indrukwekkende strijd barstte los in de slotminuten van deze veiling. De strijd ging om een volle broer van Sara en Nadine van Willy Daniels. De Willy genoemd, hij leverde al een 29e Nationaal Chateauroux af in zijn korte kweekperiode. De doffer van 2018 werd uiteindelijk verkocht voor 51.000 EURO. Maar naast De Willy waren er nog een aantal sterkhouders in de veiling. Namelijk de 6e Nationale asduif Mit en de 9e Nationale asduif Alina. Zij eindigden op 12.600 EURO en 11.400 EURO. Tezamen met alle andere duiven eindigde de veiling op een totaal van 110.600 EURO.

Alpdag Brothers (TR) - 19 duiven - 1.682 EURO / duif
De créme de la créme uit Turkije komt steevast van de gebroeders Alpdag. Ook hun veiling die vandaag ten einde kwam zat boordevol nazaten van onder andere Armando, Golden Prince en Porsche. De kopers konden hun geluk niet op en maakten de meeste 'ruzie' om First Prince 018. First Prince 018 is een kleinkind van Golden King, First Lady, Golden Prince en Lieve. Een prachtig aanbod welke als duurste werd verkocht voor 2.600 EURO.

Gebroeders Scheele (NL) - 8 duiven - 3.388 EURO / duif
Een pak aan 1e prijzen in groot verband werden gewonnen en met name de vele referenties vanuit Nederland en daarbuiten tonen maar eens de impact die duiven van deze topspelers hebben. Eens te meer reden voor liefhebbers om een poging te doen om iets te kunnen bemachtigen van deze klasse kolonie. Zo stelden de gebroeders onder andere iets beschikbaar van De Argenton, een doffer die het presteerde om 5 keer bij de eerste 4 te eindigen op een NPO concours. Fenomenaal. Zijn zoon die 9 jaar later als hem werd geboren eindigde vandaag op een prachtig bedrag van 5.600 EURO.

Philippe Dobbelaere (BE) - 6 duiven - 800 EURO / duif
Rocco stond vandaag centraal in de veiling van Philippe. Tal van winnaars werden reeds voortgebracht uit de Rocco dynastie. In een compacte veiling ging de meeste aandacht uit naar Rosita's Giliam. Een kras doffer uit de 1e Nat. Zone winnaar Giliam gekoppeld op een volle zus van Rocco. In totaal bracht de veiling van Philippe 4.800 EURO op.

Jewels of the sky Hyper Exclusive - 17 duiven - 10.129 EURO / duif
Het slotstuk van het veilingweekend was de Jewels of the Sky Hyper Exclusive. Zeventien duiven werden voor een prachtig gemiddelde van 10.129 EURO geveild. Daarmee eindige de veiling totaal op een bedrag van 172.200 EURO. De duiven waar het meest voor werd betaald zijn:

Porsche x Louise - 26.500 EURO
New Hyper Harry - 26.000 EURO
Brother Best Kittel II - 26.000 EURO