Veiling wijlen Roger Mylle (Bellegem) op PIPA

Door het overlijden van Roger Mylle komt zijn kolonie straks onder de verkoopshamer bij PIPA, met daarin Nationale Asduiven en meer dan 30 winnaars binnen de nationale ‘Top-100’.

The end of the story

Op vrijdag 7 augustus verloor de internationale duivensport met Roger Mylle (81) één der hoofdrolspelers op fond en grote fond van het jongste decennium. Zijn overlijden kwam plots en totaal onverwacht, in volle duivenseizoen. Een sportseizoen 2020 waarin de Roger Mylle-duiven opnieuw niet uit het koppeloton van het wedstrijdgebeuren waren weg te slaan. Ondanks het feit dat Roger -na een val met de fiets – en partner Jeannine, dit jaar meer dan hen lief was de binnenkant van de kliniek zagen, vaak meer dan deze van hun duivenhok… slaagden hun fondkleppers erin met een minimum aan verzorging, opnieuw een recital aan nationale kopprijzen op fond en grote fond bij elkaar te vliegen. Je reinste bewijs van de enorme topklasse die daar te Bellegem op de hokken vertoefd.

Dat werd de jongste seizoenen overduidelijk. De Roger Mylle-kolonie was aan een steile opmars richting (inter)nationale fondtop bezig. Dat werd al duidelijk in 2016 toen Roger en Jeannine met de St-Vincent de beste St.Vincent duif over 2 jaar op internationaal vlak op de hokken hadden, tevens de beste duif van België over 3 jaar St-Vincent. In 2018 zat met Pau Joël de beste Perpignanvlieger uit 2017-18  op het hok, en stonden ze met Ata op de nationale podia als 5. Nat Asduif Fond & Grote Fond YL KBDB 2018. In 2019 werd de lijn doorgetrokken met het winnen van de 9. Nat Asduif Fond & Grote Fond YL KBDB met Bagatellie, en werden ze 14. Nat Kampioen Jaarlingen KBDB op Fond & Grote Fond.
Ondanks alle kommer en kwel op het vlak van persoonlijke gezondheid, staken de duiven Roger en Jeannine een hart onder de riem, brachten hen een scheut levensmoed in moeilijke dagen. Jammer dat Roger het einde van het vliegseizoen 2020 zelf niet meer kon meemaken. Want zijn kleppers staken op het eind nog een tandje bij om hun baas alle eer aan te doen. Wat resulteerde in het winnen van de titel van 9. Nationaal Kampioen Fond Jaarlingen KBDB 2020, naast 13. Algemeen Kampioen van België KBDB en 21. Nationaal Kampioen Grote Fond oude KBDB. Echte klasseduiven kunnen duidelijk altijd dat tikkeltje meer.

Een machtige serie Nationale Asduiven en kopvliegers in veiling

Wie de duivensport op de voet volgt weet dat de kolonie Roger Mylle in volle opmars was, naar een climax – de top van zijn kunnen - aan het toegroeien. Duiven die geweldig kunnen uitpakken. Echt duivenweer, loodzware omstandigheden, vluchten vervlogen met kopwind… waren gesneden koek voor de Roger Mylle-duiven. Kenmerken waarmee ze wellicht ook prima hun mannetje zouden staan – zelfs een hoofdrol opeisen – in one-loft-races. Echte krachtpatsers, volleerde fondbonken. Door het overlijden van Roger komt er nu geen vervolg meer aan dit succesverhaal.

Sinds dik 2 jaar koos Roger Mylle resoluut voor PIPA, waardoor ook nu, zijn duivennalatenschap onder de veilinghamer komt op internet bij PIPA. In veiling een streng geselecteerde ploeg elite kweekduiven met bewijzen, naast de volledige vliegploeg (duiven van 2019 en ouder)… de kleppers die het hoger geciteerde nationale titelgewin uit 2019 en 2020 bij elkaar vlogen. Met daarin verweven superieure 1e prijswinnaars, nationale en provinciale asduiven, en meer dan 30 duiven met één of meerdere prijzen binnen de ‘Nationale Top-100’ op hun erelijst! IJzersterke fondkleppers die klasse, macht en uithouding koppelen aan schoonheid. Een prachtcollectie, in hoofdzaak gebaseerd op de 2 machtige stamduiven… met Labeeuw (een pure Stichelbautduif) en Mathieu Pau (zelf winnaar 2. Nat Pau). Fenomenale wereldklasse. Een kolonie gebaseerd op ‘echte kunners’… duiven die in overvloed bewezen hebben het ‘kopvliegen op nationaal vlak’ in de vleugels te hebben! Een veiling om naar uit te kijken!

Start veiling: maandag 22 Februari 2021 - Einde veiling: zondag 07 Maart 2021

Loft Roger Mylle, Belgian top-performer from 500-1000 Km

1. Best Perpignan pigeon of Belgium over 2 years 2017-18
1. Best St.Vincent pigeon International over 2 years 2015-16

1. Best St.Vincent pigeon Belgium over 3 years 2014-15-16
1. Best St.Vincent pigeon Belgium over 2 years 2015-16

1. Provincial Ace-Pigeon Long Distance KBDB 2010
5. Nat Ace Long Dist & Extreme Long Dist YL KBDB 2018
5. Nat Champion Extreme Long Distance KBDB 2016
9. Nat Ace Long Dist & Extreme Long Dist YL KBDB 2019
9. National Champion Long Distance Yearlings KBDB 2020

11. Nat Ace Extreme Long Distance KBDB 2016
13. General Champion KBDB 2020
14. Nat Champion Long Dist & Extreme Long Dist YL KBDB 2019
21. National Champion Extreme Long Dist. Old KBDB 2020
1. Provincial Narbonne 527 p. 2014
1. Provincial Gueret 3.318 p. in 2012
1. Provincial La Châtre 1.615 p. in 2011
1. Provincial Montluçon 1.840 p.
1. Nat Zone Gueret 7.174 p.in 2012
2. National Pau 2.338 p. in 2011
2. National Montluçon 14.230 p.
2. Provincial Perpignan 937 p. in 2017
2. Prov Ace pigeon Extreme Long Distance KBDB West-Fl 2016
2. Best pigeon of Belgium Extreme Long Dist. – 3 Intnat races 2016
2. Ace pigeon Jan Breydel Marathon 2016
3. Provincial Ace Long Distance YL KBDB 2019
4. Best European pigeon Extreme Long Dist – 3 races 2016