Top veilingweekend op PIPA eindigt op 442.275 EURO! Jelle Jellema (NL) 85.500 EURO voor 25 jonge duiven, Wendela Wiersema (NL) 3.375 EURO/duif

Op zondag 12 april eindigden de volgende veilingen: Wilfred Sebens (NL), Frans Belleter (NL), Wendela Wiersema (NL), Derek Rooney (UK), Hardy Krüger (DE), Pieter Veenstra (NL), Geoff & Catherine Cooper (UK), Rudi De Saer (BE), Collectors items, Jelle Jellema (NL) & Etienne Meirlaen (BE).

Wilfred Sebens (NL) - 10 duiven - 1.528 EURO / duif
De twintiger zijn eerste veiling op PIPA eindigde met een gemiddelde van 1.528 EURO en bracht totaal 15.275 EURO op. De duurste duif uit de veiling van Wilfred werd Miracle Lady. De geschelpte duivin verhuist voor 3.200 EURO naar Amerika. De overige 9 duiven verspreiden zich als volgt: Taiwan (3), China (2), Nederland (2), Hongarije (1) en Roemenië (1).

Frans Belleter (NL) - 15 duiven - 2.190 EURO / duif
Een hele mooie opportuniteit voor de kopers op PIPA! Frans Belleter trapte de veiling namelijk of met zijn Olympic Theodoor. De koper uit Japan werd de gelukkige winnaar van dit veilinglot. Hij kocht de duif voor een bedrag van 12.200 EURO. In totaal bracht de veiling van Frans 32.850 EURO op. De kopers komen uit België (4), Taiwan (4), Frankrijk (3), China (1), Japan (1), Nederland (1) en Polen (1).

Wendela Wiersema (NL) - 8 duiven - 3.370 EURO / duif
Na het succesvolle seizoen van Wendela sluit ze nu ook haar veiling af met een prachtig resultaat. Wendela veilde een tweetal prestatieduiven en een 6-tal jonge duiven. De meest gewilde werd Noortje. Deze duivin uit 2019 werd dit jaar 1e in de PIPA ranking bij de jonge duiven. Het was dan ook geen verrassing dat er een hevige strijd aan te pas kwam om deze kras duivin te bemachtigen. Uiteindelijk werd de duif verkocht voor 19.200 EURO aan een Nederlandse liefhebber. De andere duiven werden verkocht naar: België (2), Duitsland (2), China (1), Frankrijk (1) en Polen (1).

Derek Rooney (UK) - 15 duiven - 1.163 EURO / duif
Derek heeft een geweldig hok met het beste van het beste verzameld. Hij vormde hierdoor voor zichzelf een geweldige basis. Op PIPA bood Derek Rooney een groep jongen aan met een hoog Harry gehalte. Ze bleven niet onopgemerkt op deze veilingdag. De 15 duiven, geboren in 2019, brachten in totaal 17.450 EURO op. De kopers komen uit de volgende 7 landen: Taiwan (7), België (3), China (1), Egypte (1), Filipijnen (1), Singapore (1) en de Verenigde Staten (1).

Hardy Krüger (DE) - 12 duiven - 1.892 EURO / duif
Een geweldige ingeteelde zwarte duivin bracht menig koper in hogere sferen. Uiteindelijk mocht iemand uit Duitsland vieren de gelukkige nieuwe eigenaar te zijn. Hij koopt de duif voor 5.000 EURO en bezit daarmee als één van de weinige een dochter van Black Pearl. De overige kopers hoefden niet lang te treuren want konden zich versterken met de overige 11 aangeboden duiven. Zij komen uit de volgende landen: Duitsland (3), Groot-Brittannië (3), Mexico (2), Taiwan (2) en Polen (1).

Pieter Veenstra (NL) - 27 duiven - 1.639 EURO / duif
Om van te watertanden, de veiling van Pieter, Aant Arjen en Gerrit Veenstra. Ze bouwden samen aan een geweldig kweekhok welke een prachtige groep jongen voor PIPA voortbracht. De 27 aangeboden duiven kwamen uit nagenoeg alle toppers uit Drachtstercompagnie en brachten totaal 44.250 EURO op. De twee duurste van de veiling werden beide kinderen uit Shamrock Ike. Zij werden voor 2.800 EURO en 2.700 verkocht naar Singapore en Koeweit. De duiven verspreiden zich naar maar liefst 13 landen. Te weten: Duitsland (5), Nederland (4), Egypte (3), Koeweit (3), België (2), China (2), Groot-Brittannië (2), Argentinië (1), Frankrijk (1), Portugal (1), Saoedi-Arabië (1), Singapore (1) en Taiwan (1).

Geoff & Catherine Cooper (UK) - 12 duiven - 1.500 EURO / duif
Sterren van het hok zijn 1e Int. Bordeaux Farmer George … 1e Int. Pau Wollongong … 2e Int. Bordeaux Shiraz … 1e Int. dv. St. Vincent Farm Ivy … 2e Int. dv. St. Vincent Farm Evie. Van al deze toppers kwamen kinderen in een klasrijke veiling op PIPA. De duurste duif van de veiling werd Next Solo. Hij is een volle broer van Farm Solo en blijft voor 2.000 EURO in Groot-Brittannië. De andere 11 duiven verspreiden zich als volgt: België (3), Taiwan (2), Groot-Brittannië (2), China (1), Ierland (1) en de Filipijnen (1).

Rudi De Saer (BE) - 13 duiven - 1.027 EURO / duif
De 10-jarige Antonio wist één van de parels van de veiling af te leveren. Koop 1, een ingeteelde dochter van Anotinio, werd de op één na duurste in deze Antonio special en zal verhuizen voor 2.200 EURO naar Taiwan. Op zijn reis naar Taiwan zal hij gezelschap vinden van de duurste duif uit de veiling van Rudi De Saer. Namelijk, Star, een zoon van New Tours. Totaal bracht de veiling 13.350 EURO op. De kopers komen uit: België (4), Taiwan (2), Canada (1), China (1), Duitsland (1), Frankrijk (1), Polen (1) en Portugal (1).

Collectors items - 56 duiven - 2.388 EURO / duif
Kinderen van toppers of duiven uit gerenommeerde bloedlijnen die zich ontpopten tot fantastische kwekers. PIPA maakt er een sport van deze ‘collectors items’ op te sporen en ze aan te kunnen bieden in veiling. Voor wie iets bijzonders zocht in deze veiling hoefde niet lang te scrollen. Het was direct raak met koop 1. Een rechtstreekse zoon van New Laureaat werd aangeboden en tevens de duurste in deze veiling. De blauw witpen doffer werd voor 12.800 EURO verkocht aan zijn nieuwe eigenaar afkomstig uit China. In totaal werden de collectors voor 133.700 EURO verkocht. De belangstelling voor deze veiling kwam maar liefst uit 20 (!) verschillende landen.

Jelle Jellema (NL) - 25 duiven - 3.420 EURO / duif
Het is bijna onwerkelijk om te bedenken wat voor een kwaliteit Jelle onder de pannen heeft zitten. Het was dan ook geen verrassing dat we de veiling dag afsloten met een knaller van een veiling. Jelle verkocht 25 jonge duiven voor maar liefst 85.500 EURO. Een prachtig resultaat. Een blauwe duivin uit Romy ging aan de haal met de titel 'duurste van de veiling'. Zij werd verkocht voor 7.200 EURO en zal voor nakomelingen gaan zorgen in Nederland. De andere 24 duiven verspreiden zich als volgt: België (5), Roemenië (5), China (3), Groot-Brittannië (3), Nederland (2), Taiwan (2), Ierland (1), en Japan (1).

Etienne Meirlaen (BE) - 18 duiven - 1.789 EURO / duif
De Yelena special bevatte een aantal beauty's van ogenschijnlijk grote klasse. Het gros van de veiling bestond uit jonge duiven ingeteeld naar zijn wereldberoemde Yelena. Yelena bleek een geweldige kweek duivin die niet alleen Etienne maar ook anderen veel plezier heeft bezorgd. In deze veiling werd een ingeteeld kleinkind van Yelena de duurste en verkocht voor 3.400 EURO naar Taiwan. Totaal brachten de duiven 32.200 EURO op. De duiven verspreiden zich als volgt: Taiwan (7), België (5), Filipijnen (3), Duitsland (2) en China (1).