Nieuwe veilingen: Saban Saatdüzen, Piet Blancke, Jeroen & Stijn Rans, Tom Van Gaver, G&C Cooper, Pallatt KBDB Elite, OLR Special & J. Doldersum & Zn.

Maandag 28 maart starten deze nieuwe veilingen: Saban Saatdüzen (BE), Piet Blancke (BE), Jeroen & Stijn Rans (BE), Tom Van Gaver (BE), G&C Cooper (UK), Pallatt KBDB Elite (UK), OLR Special & J. Doldersum & Zn. (NL).

Saban Saatdüzen (BE)
Veiling van alle beste kwekers & vliegers

In de Belgische duivensport spreekt Saban Saatdüzen al vele jaren een woordje mee op het allerhoogste niveau. Van Nationale overwinningen tot provinciale zeges en asduiven; niets is deze sympathieke topspelers vreemd. Op PIPA brengt hij in een zeer exclusieve veiling zijn beste kwekers en vliegers in veiling, met o.a. bewezen kwekers uit Internationale sterren als New Bliksem (Vandenabeele), Cees (Verschoot), Papillon (Anthony Maes), dubbele kleinkinderen Rudy (via Debusschere) en Golden Prince lijnen (Clicque) … Ook de bloedlijnen van Saban’s 1e Nat. Bourges winnaar Simsek spelen een belangrijke rol in deze veiling, onder andere bij Simsek’s Revenge (1e prov. Gien en dochter Simsek), De 844 (1e prov. Chateauroux & kl.dochter Simsek), De 372 (1e-2e-3e prijs en dochter Simsek), De 476 (1e-3e-3e-4e-5e-6e prijs en kl.zoon Simsek), De 477 (4x 1e & 3x 2e prijs en kl.dochter Simsek), De 085 (1e-2e-2e-3e en dochter Simsek’s Revenge), etc.

Piet Blancke (BE)
Molenaars special

Één der beste Belgische grote fondkleppers van het laatste decennium is de superdoffer Molenaar van Camiel Van Sande … gekroond tot 1e Nat. asduif grote fond KBDB met in 2015 de 2e Nat. St. Vincent en 3e Nat. Agen, met een recordcoëfficiënt. Camiel bezweek niet voor de astronomische bedragen… integendeel, hij speelde zijn Molenaar gewoon verder. Geen pluim van deze fantast was ooit te koop. In deze veiling een 7-tal producten van een samenkweek met deze wonderduif tussen wijlen Camiel en zijn zoon Wim, en Piet Blancke … zeven directe kinderen van fenomeen Molenaar - winnaar 5 x ‘Top-30’ Nationaal (2-3-8-14-30. Nat), gekoppeld aan duivinnen van wereldklasse! Zoals kinderen van o.a. 1e Int. Barcelona winnaars New Laureaat, Special One en Sumerian Fighter en zus 1e Nat. Agen, 2e Nat Narbonne, de Jan (tevens moeder 2e prov. asduif KBDB) … allen Batenburg-Van De Merwe. Maar ook van Molenaar x zijn eigen dochter.

Jeroen & Stijn Rans (BE)
Jongen uit de beste kwekers & vliegers

De winst op Internationaal Barcelona in 2019 met Jef betekende een booster voor de Internationale bekendheid van Jeroen en Stijn Rans … de fundering voor het succes was toen echter al lang gelegd. Met sterren als 1e Nat. Perpignan winnaar Frans … zijn moeder de 1e Int. Barcelona asduif 2007-2012 … superkweker Ed …en de fenomenale 1e Int. Pau duivinnen Zwarte Weduwe als kweekmateriaal moest langdurig succes worden zeker gesteld. Zo lukte ook in 2021 weer, met o.a. 17x top 100 en 10x top 50 Nationaal. Op PIPA brengen de mannen jonge duiven uit hun allerbeste duiven, zoals nestbroer Jef, ouders Jef, uit kinderen New Laureaat, dubbele kleinkinderen Frans, kinderen van Ruud (29e Nat. Barcelona & 57e Nat. Marseille) en meer beloftevolle vliegers.

Tom Van Gaver (BE)
Jonge duiven uit de beste vliegers/kwekers

Geen ster in de Belgische duivensport rees zo snel als die van Tom Van Gaver. Tom wil een zo compleet mogelijke duif kweken die top kan vliegen van 100 tot 750 km en succesvol is in de One Loft Races, echte allrounders dus. De prestaties op Belgische en Nederlandse bodem werden reeds uitvoerig beschreven na het speelseizoen 2021. Het einde van de nationale vluchten in België betekend ook de start van het One Loft Race seizoen. Hierop bleken de TVG-duiven eveneens zeer succesvol.

G&C Cooper (GB)
Jongen uit de beste kwekers

De geweldenaars Geoff & Catharine Cooper speelden zich wereldwijd in de kijker door o.a. 4x 1e Internationaal te winnen. Absolute stamdoffer werd George, zelf een sterke vlieger met nazaten die het schopten tot het hoogste treetje van het Internationale podium. Belangrijke kwekers van het moment zijn 1e Int. Bordeaux Farmer George en 1e Int. Pau Wollongong, samen met andere Nationale topvliegers die nimmer werden verkocht maar zijn ingezet op de kweek. Van alle toppers komen kinderen in een klasrijke veiling op PIPA.

Pallatt KBDB Elite (UK)
Uit kinderen van KBDB asduiven

De Engelse topper Dean Pallat koestert één der meest exclusieve collectie kinderen van Nationale grote halve fond en fond asduif KBDB ter wereld … een kweekhok van ongelimiteerde kwaliteit. Dean zette enkele prachtige koppelingen en biedt daarmee een veiling op PIPA van uitzonderlijke niveau, met o.a. kinderen van Zoon New Kim, de duurste jong duif wereldwijd ooit verkocht voor 160,000 Euro … van broer en zus New Kim, 1e Nat. asduif KBDB bij Gaston Van De Wouwer … Ook kinderen van nieuwe topkweker ‘Asra’, vader 1e asduif halve fond KBDB Antwerpen Union 2020 Triple 888 Nadine en zoon Nadine … van broers en zussen van Nadine en Sara, beiden 1e Nat. asduif KBDB bij Willy Daniëls … en verder uit kinderen van Porsche 911 en Louise, PEC supersterren, van 1e Nat. asduif KBDB Armando en van Bonte Crack, 1e Nat. asduif KBDB.

One Loft Race Special

Een specifiek onderdeel van de moderne duivensport wordt gevormd door de Internationale eenhoksraces. Voor de ene een leuk extra onderdeel in het najaar en voor de ander hèt hoogtepunt van het jaar. Hoe dan ook; topliefhebbers wereldwijd sturen uit hun beste duiven naar o.a. de Million Dollar race, Victoria Falls Classic, Derby Arona, Golden Algarve Classic, etc., etc. Bepaalde duiven blijken specifieke kwaliteiten te hebben voor juist deze vorm van duivensport, die niet zelden gekenmerkt wordt door zijn selectieve omstandigheden. Op PIPA in veiling een selectie super One Loft Race duiven van gekende spelers. In deze versie onder andere van Mike Ganus, PIPA Breeding, Florea Sorin, Alfons Klaas, Pieter Veenstra, Hardy Krüger, PEC, Andreas Möller, Reinhardt Gebhardt, Irmer & Zoon, Kemper Pigeons, Freddy Coppens, H.-P. Brockamp, combinatie Mantel en Peter Evin.

J. Doldersum & Zn (NL)
Prestatieduiven & jongen van de beste kwekers

De vlucht naar de top in de Nederlandse duivensport bracht Enrico en Wendy Doldersum in 2021 naar de titel 1e Nat. liefhebber van Nederland … met jonge en oude duiven worden keer op keer stuntuitslagen neergezet en daardoor waren ook de 1e en 10e Nat. Asduif Midfond (Comp. De Allerbeste) en de 9e Nat. Asduif Jong WHZB/TBOTB hun deel in 2021. De meest succesvolle lijnen op dit moment zijn die van de toppers zoals Soixante Neuf, Bettembourg en de Blois, stuk voor stuk goede prestatieduiven die dit ook in volgende generaties uitstekend vererven. Het afgelopen jaar zijn deze lijnen gekruist met Best Kittel-duiven en dit was direct een groot succes. In hun debuutveiling op PIPA komt de 1e Nat. asduif midfond 2021 en de 1e prov. & 5e Nat. jonge asduif 2021 (klz. Best Kittel) … verder in veiling jonge duiven uit o.a. 6e Nat. asduif vitesse x winnaar 2e en 3e NPO na hokgenoten … uit 1e Nat. Blois winnaar x dochter 1e NPO Noord Issoudun & 7e NPO Niergnies … uit Zoon Best Kittel (vader 1e prov. asduif jong) x 1e Nat. asduif midfond 2021.