Overslaan en naar de inhoud gaan

Nicolas en Filip Norman (Knokke-Heist, BE) staan synoniem voor topkwaliteit!

Dat bewees Gazpacho, als nieuwe vaandeldrager van het hok. Deze fantast vertegenwoordigde ons land zopas als Olympiadeduif Marathon te Budapest. Samen met Magic Florian mag hij nu de lijnen uitzetten op het kweekhok, als pijler voor de toekomst.

Knokke-Heist is een mondaine badplaats aan onze Belgische kust. Met het natuurreservaat het Zwin grenst het aan Nederland. Voor de liefhebber van zon, zee, strand valt er altijd iets te beleven. Zeker in vakantietijd. Er zijn niet alleen de loungebars waar men lekker kan aperitieven…  of de hippe restaurants en bistro’s die de smaakpapillen verwennen. Ook de kunstliefhebber komt er zeker aan zijn trekken in de vele kunstgalerijen. De Lippenslaan staat bekend bij de trendy shopper, en de residentie van het Zoute wordt in de volksmond ook wel eens omschreven als ‘le petit Monaco’ van ons land… omwille van zijn parels aan luxueuze villa’s en appartementen, de peperdure bolides die er vaak te aanschouwen zijn, en natuurlijk de Royal Zoute Golf Club.
Het rock- en popfestival Kneistival en het Internationaal Vuurwerk zijn overbekende evenementen die jaarlijks een massa volk van heinde en ver naar de badplaats lokken.

Wat bij het gros van de mensen die aan Knokke-Heist een bezoekje brengen minder bekend zal zijn, is dat deze badplaats ook de thuishaven is van enkele nationale toppers uit onze duivensport. Met de familie Norman op kop. Wie via de Natiënlaan naar de kustlijn toe rijdt, kan op de linkerkant niet naast de luxueuze duivenpaleizen kijken waarop de duivenrijkdom van de kolonie Nicolas en Filip Norman gehuisvest is.

4 generaties topliefhebbers op rij

Met Filip en Nicolas Norman zijn we bij de 4e generatie van de familie Norman aanbeland. Topkampioenen die onze Belgische duivensport internationale uitstraling geven. De grootvader van Filip startte in 1902 met de duiven, in 1945 nam vader Norbert Norman de fakkel over. In 1984 vormde Filip tandem met vader Norbert, en kwam huidig verzorger Gilbert Van Parijs aan het roer. Sinds 2010 kwam ook Nicolas (zoon van Filip) de rangen versterken.

Tezamen met vader Filip en verzorger Gilbert maakt Nicolas werk om de  Normankolonie op het hoogste niveau te handhaven, zo mogelijk zelfs nog naar een hoger niveau te tillen. Beslist niet de makkelijkste uitdaging. Zeker wanneer men de ligging bekijkt op de nationale vluchten. Als voorzitter van één der meest prominente inrichters van ons land op de nationale vluchten – de Belgische Verstandhouding-Entente Belge – beschikt Filip op dat vlak over een pak knowhow, en weet dus waarover hij spreekt.
Tegen wind en massa valt moeilijk op te tornen, zeker niet op de nationale vluchten van de grote halve fond. Met overwegend ‘west’ in de wind op jaarbasis, een zeebries die vaak voor extra windkracht zorgt, is het voor de duiven aan de kust niet zo vanzelfsprekend om zich nationaal in de kop te klasseren. Enkel vluchten met ‘oost’ in de wind bieden enig soelaas. En toch huist hier een schat aan topduiven op de hokken, die met grote regelmaat de fijne top halen op de nationale vluchten. Zelfs in voor hen mindere gunstige omstandigheden! IJzersterk moeten ze zijn. Noem het eerder… een klasse apart.

Filip weet dat hij  niet in de beste sector woont, maar zoekt hierin geen excuus. De voornaamste les die hij hieruit trok is dat men nog strenger moet zijn bij de selectie, de lat nog hoger moet leggen om te kunnen presteren en top te zijn op de nationale vluchten.

Kijk, zegt Filip… als je wint, dan woon je altijd goed. Althans, volgens de concurrentie. Ik hoorde al vele topkampioenen zeggen dat ze zich hier aan de kust gingen komen vestigen. Geen enkele is gekomen. Tenzij voor een 2e verblijf of appartement aan zee… maar niet met hun duiven!

De naam Norman staat synoniem voor ‘kwaliteit’

Wanneer de afstand groter wordt, hoeft de Normanduif voor niemand bevreesd te zijn. De uitslagen bewijzen dit, met Olympiadeduif Gazpacho op kop. In 2014 kon men te Knokke-Heist ook beschikken over een uitmuntende ploeg jaarlingen, waarmee ze zich klasseerden als 4e Nat Kampioen Fond Jaarse KBDB. Dit biedt perspectieven voor de toekomst. De Normankolonie stond ook op een 11e plaats in het Algemeen Kampioenschap KBDB 2014.

Hier primeert nog steeds het geloof in opperste kwaliteit. Die verkrijgt men alleen door nog selectiever te zijn.  Nooit eerder zal het Norman-team aan de start van het sportseizoen gestaan hebben met een dergelijke super streng geselecteerde vliegploeg als voor 2015. Slechts 28 oude duiven  maken hier deel van uit, zo streng was de selectie op het eind van 2014. Al de rest zijn jaarlingen… een 60-tal doffers, en een pak duivinnen waarmee men ook richting Limoges en Brive wil.

Alleen werken met echte topkwaliteit, is het meest lonende pad, aldus Filip. De filosofie en strategie is om het hokbestand uit te bouwen rond bepaalde topduiven, vooral asduiven. Filip maakt duidelijk waarom:
Ja, ik geloof heel sterk, en heb veel vertrouwen in het kweken uit Asduif x Asduif. Vandaar dat Magic Florian en Gazpacho na  hun exploten meteen een kweekbestemming kregen. Dikwijls tegen de zin van Gilbert, want hij is een echte speler in hart en nieren, en wil die toppers in zijn vliegploeg hebben. Ik begrijp dat, maar in het verleden hebben we zo al enkele echte toppers verspeeld. Die fout wil ik niet meer maken. Ik gebruik ze nu liever op het kweekhok, als basis en pijler voor de toekomst. Deze aanpak toont mijn grote gelijk.

Olympic Gazpacho en Magic Florian nieuwe trekpaarden van het team

Beide supercracks zijn de grote hoop op de toekomst. De hoop dat zij in de voetsporen treden van stambeer Zorro is groot. Meer zelfs… volgens Filip zal de Magic Florian zijn grootvader Zorro nog overtreffen. Sinds 2013 vertoefd hij op het kweekhok, en reeds vanaf zijn eerste kweek gaf hij 5 kinderen die zich vorig jaar als jaarling in 2014 binnen de top-334 Nationaal wisten te klasseren (op plaatsen 20-23-220-270-334 Nat Tulle van 5.731 jaarse). Gewoon fantastisch. Officieus zouden 2 directe zonen van hem zich als 2e + 3e Prov Asduif Fond KBDB geklasseerd hebben… hun prestaties werden echter niet ingestuurd. In Polen klasseerde een kleinkind Florian zich als Olympiadeduif Cat All Round Youngsters te Budapest. Dit klasse duifje deed dit met  3 x 1e prijzen (van 3.495 d., 2.794 d. en 2.677 d.), en won daarnaast nogmaals 1e van meer dan 5.000 d.! Dit alles rechtvaardigt de grote hoop die in deze fantast wordt gekoesterd.
Wat goed is komt snel. Als zomerjong 2010 kreeg Magic Florian pas een chipring om de poot toen hij alsnog werd ingekorfd op de afsluitende Gueret in 2010 waarop hij meteen 3e lokaal won van 188 d., en 283e Nat van 13.885 jonge. De trend was gezet. De daarop volgende jaren ging hij gewoon op dit elan door, met:

-Magic Florian BE10-3113328

1. Prov Asduif Fond KBDB West-Vl 2012
1. Intprov Poitiers 1.827 d.
1. Prov Limoges     2.594 d.
1. Intprov Limoges  1.489 d.
4. Nat Souillac     7.760 d.
In totaal 7 x 1. Prijzen!
Nam deel aan 20 vluchten en won 15 x top-13, 12 x top-10 en 10 x top-5
Vader van de 20-23-220-270-334e Nat Tulle 5.731 d. in 2014
Grootvader van de Olympiadeduif All Round youngsters 2015 te Budapest

Zijn moeder is een dochter van Zorro x Kristine, en is hiermee een zus van Abraham die vader werd van de winnaar van de One Million Dollar Race in Sun City in Zuid-Afrika. Zijn vader is een Zoon National II afkomstig van Jos Thoné (uit de 1e Nat Limoges 12.743 d.: National II x Dochter Narbonne, uit de 1e Nat Narbonne 6.423 d.). Bekijk hier zijn volledige pedigree.

Bewonder hier de prestaties van Magic Florian en de collage met zijn beste kinderen uit 2014

De andere supercrack en boegbeeld van de vliegploeg uit 2014 was Gazpacho. Hij werd derde Olympiadeduif Marathon 2015, en mocht ons land vertegenwoordigen op de Olympiade te Budapest. Ook hij heeft het edele bloed van stambeer Zorro in de aderen vloeien, want zijn moeder is een kleindochter van Zorro.

-Gazpacho BE11-3148200

Olympiadeduif Marathon 2015 te Budapest
3e Beste Fondduif van België over 5 Nationale vluchten in 2013 (PIPA-ranking)
14. Nat Montauban 5.935 d. in 2014
57. Nat Souillac  5.282 d. in 2013
84. Nat Libourne  6.684 d. in 2013
91. N.Zone Cahors 2.801 d. in 2013 (614. Nat 8.570 d.)
599. Nat Limoges  7.221 d. in 2014
997. Nat Limoges 14.271 d. in 2013

Bekijk hier de prachtige erelijst en pedigree van Gazpacho.

Eén van de superduivinnen waartegen beide heren kunnen gekoppeld worden is Glamour. Zelf 2e Provinciale Asduif en winnares van 5 x 1e prijzen! Waarmee ze perfect in het plaatje past van de koppeling Asduif x Asduif, de filosofie ten huize Norman.

-Glamour BE11-3148270

2. Prov Asduif Halve Fond en Fond KBDB in 2012
1. Intprov Bourges   1.028 d. in 2011
12. Nat Bourges     31.719 d. in 2011
17. Nat Argenton     7.046 d. in 2012
25. Nat Tulle       10.251 d. in 2012
89. Nat Chateauroux 15.902 d. in 2012
9. Prov Bourges      1.258 d. in 2012
83. Prov Tours       4.165 d. in 2012
5 x 1. Prijzen!

Bekijk hier het palmares en de pedigree van deze superduivin Glamour.

Dat de Normanduif van niemand schrik hoeft te hebben wanneer de afstand toeneemt en de vluchten zwaarder worden werd reeds uitvoerig bewezen. Nicolas en Filip wonnen zelf de One Million Dollar Race in Sun City in Zuid-Afrika in 2008. Zonet won Mr. Takao Kimura de Igo-one-loft-race in Japan... door kenners omschreven als de zwaarste one-loft-race in Japan omdat de duiven door berg en dal heen moeten. De winnaar is een zoon van een rechtstreekse Normanduif (de 540 van 2013). Eens te meer een bewijs van de klasse en de kracht die van de Normanduiven uitstraalt.

Duizelingwekkend palmares, enig in ons land

Het is zoeken met een vergrootglas naar een titel of kampioenschap dat de kolonie Norman nog niet op zijn palmares heeft staan. Even een korte samenvatting van de hoogtepunten:

-13 x 1e Nationale overwinningen
-winnaar Gouden Vleugel bij de BBC (Brugse Barcelonaclub)
-winnaar Primus Inter Pares bij de BBC
-winnaar van de Euro Diamond
-winnaar van de One Million Dollar race in Sun City Z-Afrika 2008
-1e Nationaal Kampioen en Nationale Asduif van België

-enz…

Wie kan dergelijk palmares voorleggen in België? Wie in België kan zeggen dat hij zowel de Gouden Vleugel als de Euro Diamond heeft gewonnen? Meer zelfs… wie won naast de Gouden Vleugel, de Euro Diamond ook nog de Primus Inter Pares? Eén naam: de kolonie Norman! Voor zover wij weten, de enige in België die dit klaar speelde. Nooit eerder vertoond.
Alle prestigieuze kampioenschappen prijken op naam van de familie Norman. Daar mogen ze te Knokke-Heist prat op gaan. Dit doen ze met trots, maar zonder hoogmoed!

Hun ganse carrière hebben ze met man en macht gewerkt om de top te bereiken. Momenteel werken ze nog steeds met man en macht om die status te behouden, en zo mogelijk nog te versterken. Het afschaffen en vervangen van de provinciale vluchten op de grote halve fond door nationale vluchten, de recente wijziging van de zones… ze kunnen er aan de Natiënlaan allerminst om lachen. Alsof ze ons willen treffen, zucht Filip. Maar het zal hen niet lukken, we zullen antwoorden met prestaties. Niemand zal de Normanduif klein krijgen. Daar staan we met ons team garant voor, en gaan we ons dubbel voor plooien. Bij leven en welzijn… afspraak binnen enkele weken, met de focus op de nationale fond!