Rechercher

Belgische Verstandhouding Kampioenschappen

75 jaar Belgische Verstandhouding

Op 9 Dec 2007 had in Hotel-Restaurant Cortina te Wevelgem het jaarlijks feest van de Belgische Verstandhouding plaats.
Ruime deelname, prachtig decor, goede sfeer en mooie prijzen zorgden alweer voor een prachtorganisatie "den Entente" waardig.

Voorzitter Norman schakelde zoals steeds tijdens zijn speech vlot over van het nederlands naar het frans en ging vooreerst terug naar het jaar 1932, het jaar waarin de Heer Lenoir stichter werd van de BV en overliep het 75 jarig bestaan alover enkele markante figuren sedert het ontstaan, zoals Robert Vercauteren die nogal eens tegen stroom vaarde, Vader Norbert Norman die het schip leidde met harde hand, vrienden Jozef Vanden Broucke, Graaf de villagas ... om bij de hedendaagse medewerkers aan te komen die dagelijks er voor zorgen dat we een mooi vluchtprogramma aangeboden krijgen met een vlekkeloos verloop, alhoewel er in 2007 af en toe eens storm was aan de kust..... Hij citeerde de Heren Eechout, Mevr. Violette en de Heer Follet.

Voorzitter Norman had het over een moeilijke start maar in het midden moet steeds het belang van de sportduif staan en daar gaat het nu eenmaal om. Hij heeft er achteraf gezien alleen spijt van dat hij in 2007 de duiven in Limoges nationaal Derby toch niet gelost heeft ...
Verder doet Filip Norman een oproep tot de pers om de krachten te bundelen en door meer dialoog te bouwen aan een moderne democratische duivensport. Hij verzet zich tegen nog meer vluchten waarna nog een woordje richting engelse en duitse bezoekers wordt gericht.

Secretaris Eechout was zoals steeds duivel doet al en was weinig op zijn plaats te vinden, steeds in de weer om alles tot in de puntjes vlot te doen verlopen en daar slaagde hij alweer wonderwel in.
In zijn toespraak bedankte hij de talrijke opkomst en vooral de genodigden uit binnen en buitenland die op de uitnodiging zijn ingegaan. Er waren zowel afgevaardigden van andere organisatoren als genodigden uit Frankrijk, Nederland en Duitsland.

Negatief punt voor het seizoen 2007 was het niet kunnen doorgaan van een paar vluchten waardoor enkele kampioenschappen dienden aangepast of geschrapt.
Tot slot kregen alle aanwezige dames een fles champagne aangeboden. Iedereen had een prachtige dag beleefd en ging tevreden huiswaarts.


Kampioenschappen van de Belgische Verstandhouding - 2007

Algemeen Kampioen 2007 en “numero uno” van de Belgische Verstandhouding is net zoals in 2005 :
Chris HEBBERECHT uit Evergem !!


ALGEMEEN KAMPIOENSCHAP – CHAMPIONNAT GENERAL
1. HEBBERECHT Chris Evergem 11 p. 74,58
2. DELBAR Maurice Oeudeghien 11 p. 137,73
3 VAN COPPENOLLE Luc Ouwegem 11 p. 138,67
4 VANDEN ABEELE Marcel Ronse 11 p. 150,46
5 TOYE Sylvère Otegem 10 p. 53,09
6 SAEYTIJDT Paul & Sven Nederbrakel 10 p. 75,51
7 VAN DAMME – BODDAERT Oostkamp 10 p. 89,59
8 HOUFFLIJN Patrick & Dimitri Worteg.-Petegem 10 p. 97,20
9 DENOLF Roger & Marc Kortemark 10 p. 97,64
10 VEREECKE Roger Deerlijk 10 p. 112,45
11 NEUCKERMANS Simon & Chris Hacquegnies 10 p. 163,86
12 POLLIN Marc Snellegem 9 p. 35,75
13 DE VLAEMINCK Eric Hulste 9 p. 63,87
14 COLBRANDT André Bottelare 9 p. 72,58
15 DEPREZ Eric Gits 9 p. 74,22
16 VANEENOO Julien Wingene 9 p. 74,25
17 DE KEYZER Norbert Etikhove 9 p. 75,91
18 VAN HEE – DE COSTER Jabbeke 9 p. 78,04
19 BOLLE Georges Kortemark 9 p. 81,36
20 DEBAENE Hubert Beernem 9 p. 82,23
21 CARTEUS Georges Ronse 9 p. 82,31
22 VAN DE WALLE Vincent Helkijn 9 p. 83,14
23 SECELLE Georges & Noëlla Merendree 9 p. 84,51
24 JACOBS Matthieu Essen 9 p. 90,43
25 LIMBOURG Eric Brussegem 9 p. 91,58
26 BRACKENIER Oscar & Koen Oosterzele 9 p. 92,22
27 DEVOOGHT Gaston & Danny Vlissegem 9 p. 100,14
28 EECKHOUT Yvan Ronse 9 p. 111,58
29 DRUWEZ Denis Everbeek 9 p. 116,71
30 DESMET Didier Ronse 9 p. 120,14
31 MESSIAEN Léon Grammene 9 p. 153,77
32 VANNESTE Henri Feluy 8 p. 64,33
33 MORTIER Hendrik Sint-Kruis 8 p. 67,74
34 LEUTENEZ Marnix Kruishoutem 8 p. 71,45
35 DENEUFBOURG Yvon Estinnes-au-Val 8 p. 73,86
36 VAN MOERBEKE Stefaan Brielen 8 p. 75,40
37 BOURLARD René & Fils Harveng 8 p. 77,81
38 JOOSEN Jos Brecht 8 p. 78,11
39 HENRY Léon Nandrin 8 p. 78,37
40 DE CLERCQ Guy Michelbeke 8 p. 79,38
41 LECLERCQ Roger Buissenal 8 p. 84,58
42 VERLEYEN – GODITIABOIS Flobecq 8 p. 84,73
43 LIETAER André Rekkem 8 p. 84,84
44 SANFRINNON Erwin Appelterre 8 p. 86,82
45 BRANDS Jimmy Berendrecht 8 p. 91,46
46 DEBRUXELLES Etienne Vitrival 8 p. 92,96
47 RESTIAEN – DE SMEYTER Melden 8 p. 93,01
48 VANOVERSCHELDE-COLAE Zarren-Werken 8 p. 95,73
49 DHONDT Germain Gijselbrechtegem 8 p. 98,09
50 BAEKELANDT Gérard Wevelgem 8 p. 98,70
51 SCHMITZ Joseph Baelen 8 p. 100,84
52 MARTENS Tony Lummen 8 p. 105,42
53 MARTENS Cyriel Deinze 8 p. 106,46
54 DECLERCQ Jean Pottes 8 p. 109,10
55 DE WAELE Fernand Lokeren 8 p. 109,23
56 WAERNIERS Frans Knesselare 8 p. 118,01
57 CALONNE Robert & Jean Peruwelz 8 p. 122,09
58 NORMAN Filip & Norbert Westkapelle 7 p. 34,49
59 MIYASHITA Hiroshi & T. Sirault 7 p. 44,38
60 AELBRECHT Marcel Lebbeke 7 p. 47,29
61 REYBROECK Roger & Zonen Melsen 7 p. 48,17
62 LIPPENS Noël Aarsele 7 p. 51,37
63 VAN SCHOORISSE Gebrs Etikhove 7 51,38
64 DEROECK Luc La Hestre 7 55,72
65 DE BUSSCHERE Lionel Hulste 7 57,51

KAMPIOENSCHAP GROTE FOND – CHAMPIONNAT GRAND FOND
1. SAEYTIJDT Paul & Sven Nederbrakel 8 p. 63,49
2. DENEUFBOURG Yvon Estinnes-au-Val 8 p. 73,86
3 VAN COPPENOLLE Luc Ouwegem 8 p. 101,91
4 VEREECKE Roger Deerlijk 8 p. 102,27
5 DE WAELE Fernand Lokeren 8 p. 109,23
6 DELBAR Maurice Oeudeghien 8 p. 110,65
7 HEBBERECHT Chris Evergem 7 p. 45,57
8 VANEENOO Julien Wingene 7 p. 48,52
9 HOUFFLIJN Patrick & Dimitri Worteg.-Petegem 7 p. 54,52
10 MEULEMANS–DAMEN Linda Arendonk 7 p. 65;87

AS-DUIF 2007 - AS-PIGEON 2007
1. TOYE Sylvère Otegem 3 pr. 1,25 %
2. POLLIN Marc Snellegem 3 pr. 3,96 %
3 FONTAINE Gaston Bonnert 3 pr. 4,47 %
4 TRUYTS Constant Deurne 3 pr. 5,12 %
5 VANDENBERGH Léon Londerzeel 3 pr. 5,92 %

PRIJS – PRIX NORMAN – VERCAUTEREN – VAN DEN BROUCKE
DEPREZ Eric Gits 4 pr. - 13,81 %

KAMPIOENSCHAPPEN per ZONE– CHAMPIONNATS par ZONE
ZONE A

1. DEBAENE Hubert Beernem 8 p. 101,69
2. POLLIN Marc Snellegem 7 p. 49,85
3 DE VLAEMINCK Eric Hulste 7 p. 94,31
4 VAN HEE – DE COSTER Jabbeke 6 p. 41,48
5 VAN DAMME – BODDAERT Oostkamp 6 p. 41,84
6 HIMPE Roger Waregem 6 p. 115,94
7 DE SMET André & Patrick Semmerzake 5 p. 31,18
8 DE BUSSCHERE Lionel Hulste 5 p. 35,55
9 MORTIER Hendrik Sint-Kruis 5 p. 39,69

ZONE B
1. LIMBOURG Eric Brussegem 7 p. 83,39
2. DE CLERCQ Guy Michelbeke 5 p. 37,93
3 VERLEYEN - GODITIABOIS Flobecq 5 p. 40,68
4 DEVADDER-VALCKENBORG Haaltert 5 p. 43,42
5 DELBAR Maurice Oeudeghien 5 p. 45,10
6 UYTTERSPROT Marcel Mespelare 5 p. 47,60
7 POPPE Paul Zele 5 p. 50,44
8 EYKENS Jos Geel 5 p. 51,53
9 HOK SMETS Bertem 5 p. 57,65

ZONE C
1. DEBRUXELLES Etienne Vitrival 6 p. 54,97
2. MARTENS Tony Lummen 6 p. 82,82
3 JASPERS Nico Nerem 5 p. 33,54
4 VAN VUCHELEN Ivan Geetbets 5 p. 41,85
5 THOME Jean-Marie Magnée 5 p. 45,08
6 CONAERT Jean & Gerry Dilsen 5 p. 51,49
7 LAMBRECHTS - LISMONT Kortenaken 5 p. 54,77
8 JACQUEMAIN Jean-Marc Trooz 5 p. 58,25
9 BRANDERS Raymond Zichem 5 p. 59,40

CRITERIUM der AZEN – CRITERIUM des AS
1. VAN DAMME - BODDAERT Oostkamp 8 p. 64,99
2. POLLIN Marc Snellegem 7 p. 24,96
3 DEBAENE Hubert Beernem 7 p. 59,23
4 SAEYTIJDT Paul & Sven Nederbrakel 7 p. 60,83
5 LIMBOURG Eric Brussegem 7 p. 66,42
6 CARTEUS Georges Ronse 7 p. 67,74
7 VANDEN ABEELE Marcel Ronse 7 p. 92,73
8 HEBBERECHT Chris Evergem 6 p. 38,72
9 TOYE Sylvère Otegem 6 p. 47,76
10 BRACKENIER Oscar & Koen Oosterzele 6 p. 68,51
11 VAN HEE – DE COSTER Jabbeke 6 p. 69,12
12. VAN COPPENOLLE Luc Ouwegem 6 p. 77,60
13 MESSIAEN Léon Grammene 6 p. 114,93
14 NORMAN Filip & Norbert Westkapelle 5 p. 30,01
15 VANNESTE Henri Feluy 5 p. 31,61
16 DENEUFBOURG Yvon Estinnes-au-Val 5 p. 32,23
17 JACOBS Matthieu Essen 5 p. 45,71
18 VANEENOO Julien Wingene 5 p. 45,78
19 HENRY Léon Nandrin 5 p. 52,50
20 VEREECKE Roger Deerlijk 5 p. 55,30
21 DE MEULEMEESTER Gaby Zulte 5 p. 55,58
22 DESMET Didier Ronse 5 p. 65,59
23 VAN GAVER Marnic & Tom Moortsele 5 p. 65,83
24 LECLERCQ Roger Buissenal 5 p. 66,25
25 DHAVE-VANDENABEELE Olga Adegem 5 p. 67,67
26 DE JAEGHER – DEVYLDER Knesselare 5 p. 70,00
27 DECLERCQ Jean Pottes 5 p. 72,18
28 TANT Johan Zulte 5 p. 73,33
29 SCHOORS – DE WAELE Adegem 5 p. 73,63
30 BOUCKAERT André Gits 5 p. 79,45
31 LIPPENS Noël Aarsele 4 p. 9,65
32 DE SMET André & Patrick Semmerzake 4 p. 21,58
33 REYBROECK Roger & Zonen Melsen 4 p. 22,50
34 DENOO Frans Zedelgem 4 p. 22,86
35 VAN DE WOUWER Ludovic Berendrecht 4 p. 26,14
36 TRUYTS Constant Deurne 4 p. 31,43
37 WIJFFELS Gérard Ledegem 4 p. 38,04
38 MOREELS Simon Marke 4 p. 38,49
39 VAN HOECKE Luc Oedelem 4 p. 38,74
40 V.WILDEMEERSCH-VYNCKE Westkapelle 4 p. 39,11
41 DHONDT Michel & Filip Etikhove 4 p. 40,24

De ZESDAGEN – Les SIX JOURS
1 VAN COPPENOLLE Luc Ouwegem SAEYTIJDT Paul & Sven Nederbrakel 8 p. 94,68
2 VANDEN ABEELE Marcel Ronse DELBAR Maurice Oeudeghien 8 p. 11!,55
3 VERLEYEN-GODITIABOIS lobecq CARTEUS Georges Ronse 7 p. 72,13
4 VAN HOECKE Luc Oedelem VAN DAMME - BODDAERT Oostkamp 6 p. 31,48
5 NORMAN Filip & Norbert Westkapelle EECKHOUT Yvan Ronse 6 p. 46,15
6 V.WILDEMEERSCH-VYNCKE Westkapelle TOYE Sylvère Otegem 6 p. 49,83
7 VAN CEULEBROECK Daniel Balegem BRACKENIER Oscar & Koen Oosterzele 6 p. 81,70
8 LECLERCQ Roger Buissenal CALONNE Robert & Jean Peruwelz 6 p. 83,73
9 VERSCHOOT Joël Ingelmunster DEBAENE Hubert Beernem 5 p. 19,03
10 DERWEDUWEN Albert+L.+D. Zingem POLLIN Marc Snellegem 5 p. 21,22
11 MERKPOEL Maurice Ukkel DENEUFBOURG Yvon Estinnes-au-Val 5 p. 45,51
12 COLBRANDT André Bottelare MEIRLAEN Etienne Deurne 5 p. 47, 

 


Belgische Verstandhouding – AANPASSING KAMPIOENSCHAPPEN 2007
Entente Belge – CHAMPIONNATS MODIFIEES 2007


1/ Betalende Kampioenschappen – Championnats payants

TIERCE FOND : wordt geschrapt : het inleggeld (15 € per deelnemer) wordt tergugbetaald

est annulé : les inscriptions (15 € par participant) seront remboursés

TIERCE GROTE FOND / TIERCE GRAND FOND : MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7) - PERPIGNAN (4/08).

QUARTE : BRIVE (2/06) - MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7) - PERPIGNAN (4/08).

SEXTET : wordt geschrapt : het inleggeld (15 € per deelnemer) wordt tergugbetaald

est annulé : les inscriptions (15 € par participant) seront remboursés

CRITERIUM der AZEN / CRITERIUM des AS : (1° + 2° afg./marq.) : BRIVE (2/06) - MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7) & PERPIGNAN (4/08).

ZESDAGEN / SIX JOURS : (1° afg. van 2 liefh. / 1° marq. de 2 amateurs) : BRIVE (2/06) - MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7) & PERPIGNAN (4/08).

2/ Gratis Kampioenschappen – Championnats gratuits

ALGEMEEN KAMPIOENSCHAP / CHAMPIONNAT GENERAL :
(1° + 2° + 3° afg./marq.) : BRIVE (2/06) & MONTAUBAN (23/6) + (1° + 2° afg./marq.) : IRUN (14/7) - IRUN (21/7) – NARBONNE 28/7) & PERPIGNAN (4/8).

FONDKAMPIOENSCHAP / CHAMPIONNAT de FOND : wordt geschrapt / est annulé

KAMPIOENSCHAP GROTE FOND / CHAMPIONNAT de GRAND FOND :
(1° + 2° afg./marq.) : MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7) - IRUN (21/7) – NARBONNE (28/7) & PERPIGNAN (4/8).

AS-DUIF 2007 - AS-PIGEON 2007 :
BRIVE (2/6) - MONTELIMAR (9/6) - MONTAUBAN (23/6) – ORANGE (30/6) - IRUN (14/7) - IRUN (21/7) - NARBONNE (28/7) - BOURGES oude/vieux (28/7) & PERPIGNAN (4/08).

KAMP. per Nationale ZONE / CHAMP. par ZONE Nationale :
(1° + 2° afg./marq.) : BRIVE (2/6) - MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7) - BOURGES jonge duiven/pigeonneaux (28/7).

INTERNATIONAAL CRIERIUM / CRITERIUM INTERNATIONAL :
(1° + 2° + 3°afg./marq.) : IRUN (14/7) – ST. VINCENT Jaarl./Yearl. (27/7- C.C.) - NARBONNE (28/7 – I.L.) & PERPIGNAN (4/8).

Prijs / Prix NORMAN-VERCAUTEREN-VAN DEN BROUCKE : (1° afg./marq.) : BRIVE (2/06) - MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7) & PERPIGNAN (4/08).

Prijzen van de K.B.D.B. / Prix de la R.F.C.B. :
- Eerste serie / Première série 1° + 2° afg./marq. : BRIVE (2/06) - MONTAUBAN (23/6) - IRUN (14/7)

& BOURGES Oude/Vieux - Jaarlingen/Yearlings & Jonge duiven/pigeonneaux (28/7).
- Eerste prijs internat. Duivinnen / Premier prix internat. Femelles PERPIGNAN (4/08).

 


Hoe en waar inschrijven ? – Comment s’inscrire ?

Lidkaarten worden U toegestuurd na overschrijving of storting van het overeenkomstig bedrag op rekening nr. / Les cartes de participation vous seront envoyés après versement du montant correspondant sur le comte n°

777 – 5053084 – 42 van/de Carinne DE VOGELAERE – Tieltstraat 55 – 8720 Dentergem (tel. & fax : 051/40.70.15).

U kunt ook terecht bij/Vous pouvez également vous adresser à :

  • Violette GODITIABOIS - Planche 8 – 7880 FLOBECQ (tel : 068 / 44.70.67 – fax : 068 / 44.88.62)
  • Emiel AUDENAERDE – Lindelei 53 – 2180 EKEREN (tel : 03 / 541.06.23)
  • Eddy VERMEULEN - Pontstraat 35 – 9820 MERELBEKE (tel : 09 / 362.85.60 – fax : 09 / 363.08.47)
  • Jean CLAES - Molenstraat 45 – 3550 HEUSDEN-ZOLDER (tel : 011 / 53.79.89 – fax : 011 / 74.52.68)
  • Yvan EECKHOUT - Beekstraat 37 – 9600 RONSE (tel : 055 / 21.68.36 – fax : 055 / 21.81.75).

Nationale & Internationale vluchten ingericht door de Belgische Verstandhouding in 2007
Concours Nationaux & Internationaux organisés par l’Entente Belge en 2007
  • Zaterdag / Samedi 02/06/2007 BRIVE
    Inkorving / Enlogement : woensdag / mercredi 30/05/07
  • Zaterdag / Samedi 23/06/2007 MONTAUBAN
    Inkorving / Enlogement : woensdag / mercredi 20/06/07
  • Zaterdag / Samedi 07/07/2007 LIMOGES Derby
    Inkorving / Enlogement : woensdag / mercredi 04/07/07
  • Zondag / Dimanche 15/07/2007 TARBES (Internat.)
    Inkorving / Enlogement : woensdag / mercredi 11/07/07
  • Zondag / Dimanche 15/07/2007 LIMOGES Jaarl./Yearl.
    Inkorving / Enlogement : donderdag / jeudi 12/07/07
  • Zaterdag / Samedi 21/07/2007 SOUILLAC
    Inkorving / Enlogement : woensdag / mercredi 18/07/07
  • Zaterdag / Samedi 28/07/2007 BOURGES
    Inkorving / Enlogement : donderdag / jeudi 26/07/07
  • Zaterdag / Samedi 04/08/2007 PERPIGNAN (Internat.)
    Inkorving / Enlogement : dinsdag / mardi 31/07/07