Veilingweekend eindigt op 448.600 EURO, Jelle Jellema Collection 15.500 EURO/duif, PIPA Breeding (BE) 10.500 EURO/duif, Mike Ganus (US) 3.968 EURO/duif

Op zondag 24 mei eindigden de volgende veilingen: May Auction, Jos Thoné (BE), Sky Chen (CN), Rik Cools (BE), Gevaert-Lannoo (BE), Sangers Pigeons (BE), PIPA Breeding (BE), Exclusive Jelle Jellema collection & Mike Ganus (US).

May auction - 25 duiven - 1.592 EURO / duif
Ook dit weekend weer een herkansing voor de liefhebbers die er in de eerste ronde niet aan te pas kwamen. In de veiling waarbij de niet aangekochte duiven nog eens samenkomen was er deze maand ruimte voor 25 duiven. Samen brachten zij 39.800 EURO op. Een koper uit Koeweit zal ongetwijfeld blij zijn, hij veroverde de duurste duif in deze veiling. Een zoon van Prince Esmee, gekweekt door T&J Elzinga. Voor 5.200 EURO verruilt deze blauwband doffer Nederland voor het Midden Oosten. De overige 24 duiven verhuizen naar: China (9), België (6), Groot Brittannië (2), Spanje (1), Koeweit (1), Nederland (1), Turkije (1), Japan (1), Taiwan (1) en de Verenigde Staten (1).

Jos Thoné (BE) - 12 duiven - 1.271 EURO / duif
Jos Thoné startte zijn veiling met een zoon van zijn 1e Nationaal La Souterraine, Sachi. Deze geschelpte witpen doffer werd als duurste verkocht in een veiling welke centraal stond rond vele 1e prijs winnaar van Jos. Koop 1 werd geveild voor een bedrag van 2.600 EURO en verhuist naar de Verenigde Staten. Samen met de andere 11 bracht de veiling 15.250 EURO op. De kopers komen uit de volgende landen: België (3), China (2), Slowakije (2), Duitsland (1), Frankrijk (1), Groot Brittannië (1), Taiwan (1) en de Verenigde Staten (1).

Sky Chen (CN) - 11 duiven - 3.473 EURO / duif
Met een subliem oog voor kwaliteit werkte Sky Chen de laatste jaren zorgvuldig aan een kolonie kweekduiven van het allerhoogste niveau. Zijn veiling was er weer eentje van formaat. Hij opende zijn veiling met twee jonge duiven welke uit twee nationale asduiven komen. De duiven werden verkocht voor maar liefst 10.000 EURO en 7.600 EURO. Hun nieuwe eigenaar komt uit Groot Brittannië. Maar dat was niet alles, Sky Chen had nog veel meer in petto. Dat alles resulteerde in een totaalopbrengst van 38.200 EURO wat een gemiddelde van 3.472 EURO/duif betekend. De landen waar de duiven naar toe zullen gaan zijn: China (2), Groot Brittannië (2), Taiwan (2), Japan (1), Koeweit (1), Nederland (1), Qatar (1) en Roemenië (1).

Rik Cools (BE) - 7 duiven- 1.071 EURO / duif
Rik Cools behoort tot de absolute top op de halve fond. Voor een veiling op PIPA selecteerde hij 7 jonge duiven welke verkocht werden naar Taiwan (3), België (2), Japan (1) en Portugal (1). Niet alleen was Bliksem Rex 036 Rik zijn favoriet. Ook de koper uit België had zijn zinnen gezet op deze halfbroer van de 8e Nationaal La Souterraine.

Gevaert-Lannoo (BE) - 15 duiven - 1.660 EURO / duif
Nadat ze reeds eerder 2e Nat Bourges, 3e Nat La Souterraine, 4e Nat Gueret… 3x 1e Nat. Zone en 5x 2e Zonaal wonnen en 13x 1e provinciaal, heeft Gevaert-Lannoo in 2019 hun reeds lang verdiende Nationale zege eindelijk te pakken met de 1e Nationaal Argenton. In deze prachtige veiling bracht de combinatie uit het beste wat zij bezitten onder de hamer. Kinderen van hun olympiade duif Ivanka en kinderen uit hun 1e Nationaal aangevuld met jongen uit de beste lijnen van Gaby Vandenabeele. Ze bleven niet opgemerkt. De interesse kwam uit de landen België (7), China (4), Duitsland (2), Groot Brittannië (1) en Polen (1). De twee duurste duiven uit deze veiling werden een dochter van hun 1e Nationaal en een ingeteelde kleinzoon naar hun beroemde Chateauke. Beide brachten 2.700 EURO op.

Sangers Pigeons (NL) - 20 duiven - 2.238 EURO / duif
Marcel bood in een spectaculaire veiling jonge duiven aan uit vooral inteelt koppelingen en uit zijn allerbeste kwekers. En wie denkt dan niet direct aan zijn Gold Dust. De beste kweek zus van Kittel werd door Marcel gekoppeld op een zoon van de Kittel. Samen brachten zij Gold Strike voort. Deze rood bonte doffer zal zijn nieuwe eigenaar ongetwijfeld veel plezier gaan brengen. Gold Strike werd de duurste in de veiling en werd verkocht voor 9.600 EURO naar de Verenigde Staten. In totaal brachten de jonge duiven van Marcel 44.750 EURO op. De duiven verspreiden zich als volgt: China (5), België (3), Polen (3), Groot Brittannië (2), Taiwan (2), Zuid Afrika (2), Duitsland (1), Qatar (1) en de Verenigde Staten (1).

PIPA Breeding (BE) - 4 duiven - 10.500 EURO / duif
Best Kittel (1e en 4e Nat. asduif sprint KBDB 2017 en 2016), Junior (2e Nat. asduif sprint KBDB 2018) en Daniël (1e Nat. asduif sprint KBDB 2019). Van alle drie kwam er in een zeer compacte veiling iets beschikbaar. Later dan gepland eindigde de veiling op een gemiddelde van 10.500 EURO/duif. De duurste duif werd verkocht voor 18.800 EURO, een zoon uit de nu al legendarische Best Kittel. Zijn nieuwe eigenaar komt uit Duitsland. De andere 3 duiven zullen gaan naar Polen (2) en Groot Brittannië (1).

Exclusive Jelle Jellema Collection - 5 duiven - 15.500 EURO / duif
Een absurd mooie collectie Jelle Jellema duiven eindige vandaag spectaculair. Grote fond tenoren meldden zich op de website in een poging iets te mogen bemachtigen wat bijna niemand bezit. De collectors uit MG430, Kleine Jade, Romee etc. werden zwaar bevochten. Na een hevige strijd tussen de kopers eindigde de veiling op een gemiddelde van 15.500 EURO. In totaal brachten de 5 duiven 77.500 EURO op. De duurste duif werd een ingeteelde dochter van MG430, haar nieuwe eigenaar betaalt 29.500 EURO voor deze parel en komt uit België. Een broer van de 3e Nationaal Barcelona, Romy, verhuist voor 19.000 naar Nederland. Hij komt uit de bijzondere koppeling, namelijk Special One x Romee. De overige gelukkige kopers komen uit België (1), Groot Brittannië (1) en Frankrijk (1).

Mike Ganus (USA) - 40 duiven - 3.968 EURO / duif
Een prachtige collectie jonge duiven stond gepland als slotstuk voor dit weekend. Maar liefst 40 jonge duiven uit de kweekstal van Mike. Het werd wederom een succes met een gemiddelde prijs per duif van 3.968 EURO/duif. In de veiling zaten exponenten van Million Dollar winnaars Laura Is A Big Winner Today, Untamed Desert, Halover en Sanjay 1 … maar ook van Said In Spun Silver (2e finale), Sylt Orpheus (2e finale), Robben Island (2e finale) en van de sublieme Sun City, kweker van 2 Million Dollar finale winnaars. Internationale superklasse! Maar ook kinderen van Derby Arona, Golden Algarve en Victoria Falls toppers. Kortom; de crème de la crème van de Internationale eenhokraces. Ook in deze veiling werd er een duif de duurste, het werd de prachtige blauwe doffer uit Premier My Price X Halover. Beide duiven wonnen de race in de SAMPR. Voor 7.000 EURO verruilt 'Mr. Vegas' Amerika voor China. In totaal brachten de 40 jonge duiven 158.700 EURO op. De duiven verspreiden zich als volgt: Koeweit (11), Verenigde Staten (6), China (5), Duitsland (4), Marokko (3), Nederland (3), Qatar (2), Roemenië (2), Tsjechië (1), Groot Brittannië (1), Polen (1) en Saoedi Arabië (1).