Op zondag 27 maart werden in het parochiaal centrum “Swok” te Staden de winnaars gehuldigd binnen de WVOU . Deze letters staan voor Westvlaamse overkoepelende uitslag en dit loopt op 20 vooraf aangegeven vluchten uit hetzij Clermont en/of Ablis voor de ganse kustprovincie.
Het DB-center van Hubert Debaene te Beernem was voor het laatst dit jaar het trefpunt voor de jaarlijkse huldiging van de kampioenen van Fond Club Steenbrugge. Nieuwe bazen zijn nieuwe wetten en men heeft beslist om er geen dergelijke feesten meer te laten doorgaan. Niettemin hadden de afwezigen weerom eens ongelijk.
Feestzaal Wildenburg te Wingene, zondag 6 maart. Die bewuste zondagmiddag was het trefpunt voor de huldiging van de vele kampioenen binnen de Brugse Kampioenschappen, beide Vlaanderen en Nationaal, alsook van de laureaten binnen de “Grand Slam of Belgium”.
De ‘Riddersclub van België’ bestaat 32 jaar en is zonder twijfel één der grootste, en vooral mooiste ‘vriendenclubs van België’ voor duivenliefhebbers! Een club met uitstraling, met ‘présence’!
Eén der mooie zalen van Salons “de Vrede” te Ichtegem vormde het decor voor de huldiging van de kampioenen anno 2010 bij “de Vliegersclub Zarren”, hetgeen samenviel met een “brunch-all-in”. Werkelijk het neusje van de zalm: om er letterlijk en figuurlijk de vingers van af te likken.
Voor de zesde maal werd op 11 februari 2011 de Meest Verdienstelijke Duivenmelker van het arrondissement Leuven in het jaar 2010 verkozen.
Het organiserende DAL-team wilden voor deze editie geen enkel risico lopen inzake locatie en catering en kozen voor de sfeervolle salons “Lassaut” in Holsbeek om hun feestavond te laten doorgaan.
Op zaterdag 12 Februari verkeerden de duivenliefhebbers van de provincie Oost-Vlaanderen opnieuw in feeststemming, want de 65° Provinciale Kampioenendag stond op de agenda, en… ‘waar was dat feestje’?
Zaterdag 5 februari jongstleden waren de liefhebbers van de Barcelonavrienden van de ‘Fondclub St.Gillis Waas’ aan het feest. Een initiatief opgezet door het plaatselijke bestuur van dit florissant Oost-Vlaamse fondlokaal uit de regio Waasland
Hebberecht Chris wint de Marathon, Houflijn Patrick Fond oude duiven en Legiest Romain bij de jonge duiven. Fond jaarduiven, Vandewalle M. & F. en het algemeen kampioenschap gaat naar Schoors-Dewaele
Vrijdag 28 januari was een hoogdag voor de duivenliefhebbers van de provincie Oost-Vlaanderen … ze mochten immers hun ‘beste kostuum’ uit de kast halen voor de uitreiking van de ‘Ereprijzen Bourges’ van 24 juli 2010 op het ‘Gouvernement’ in Gent.
Op zaterdag 15 januari 2011 had in ’t Koekoeknest, het lokaal van Union Fondclub Gistel, de jaarlijkse kampioenenviering plaats. Tussen de gerechten door werden de laureaten van het voorbije seizoen en de ereprijswinnaars gehuldigd.
Op zondag 19 december zakten we af naar de Westhoek om er in de mooie feestzaal “ de Lissewal” present te zijn voor de huldiging van de laureaten op snelheid, halve fond en fond van “de Zwaluw” uit Vlamertinge.
De “Ware Vrienden” uit Wingene (in de buurt van het westvlaamse Tielt) staat voor een vereniging waar heel wat snelheids-, halve fond - en fondspelers uit de regio Tielt – Aalter –Knesselare – Beernem of m.a.w. uit die zone van de grensstreek tussen West- en Oost-Vlaanderen wekelijks in de arena treden.