Hij is een echte volksmens , die graag met iedereen een babbelke slaat en inderdaad steeds overal present tekent en tekende als er iets in zijn gemeente te doen was….hij blijft nog steeds een graaggeziene figuur….. ook in duivenmiddens…..en ook in deze discipline speelt Georges zich af en toe in de kijker..
“Wij namen de start met het duivenspel in ’82 op een hok bij onze buurman en dit met duiven van onze nonkel Remi Vanden Bogaerde uit Zulte” : begint Georges zijn verhaal. “Nonkel Remi was in die periode een echte topper . Tijdens datzelfde seizoen installeerden wij nieuwe hokken op ons huidig adres ,zodat we vanaf ’83 hier een zogenaamde “start” namen.”

“Van meetaf aan voelden we een voorkeur voor vluchten tussen de 500 à 700 km en mits veel geduld erbovenop hebben we geprobeerd om ons streefdoel te bereiken. In die mate dat we ons bestand aan duiven steeds binnen de perken houden , nu zitten we met plusminus 90 duiven op de hokken . We beoefenen onze hobby met zijn drieën, ikzelf, onze zoon Filip en Roger Dierick die vooral de verzorging voor zijn rekening neemt. Roger volgt de kolonie tot op de voet en aarzelt niet om af en toe een selectie door te voeren onder het motto… “presteren of buiten” !!”
“Momenteel beschikken wij over 1 kweekhok, 2 hokken voor onze weduwnaars, 2 hokken voor de jongen en een hok voor de weduwduivinnen. “
Georges, Filip en Roger kunnen ieder seizoen goed hun mannetje staan , getuige hiervan zijn wat cijfers uit ’09 ‘en ’10…..
2009 :
Orléans : 3e - 15e - 19e - 22e - 52e - 53e - 61e …. met 10 op 10 geklasseerd
Ablis : 7e - 8e – 10e - 22e - 45e ….( 7/10)
Ablis : 2e – 3e -10e - 45e - 46e …..( 5/11)
Limoges : 2e en 30e ( 2/4)
2010 :
Bourges : 1e -14e - 15e ( 3/6)
Poitiers : 1e -13e ( 2/3)
Limoges : 1e – 5e ( 2/3)
Souillac : 1e -2e – 15e -39e ( 4 op 4)
Zoals je merkt mogen we concluderen dat strenge selectie tenslotte leidt tot topprijzen met een klein aantal duiven in koers !
Georges gaat verder met zijn verhaal : “Onze Lefever”: 4038355-08 verkreeg zijn naam omdat hij van de soort is van het al vele jaren bekende hok Lefebre-Dhaenens, hier uit Zulte. Als jaarling won hij een 46e op Ablis van 161d, een 61e op Orléans van 567d, een 19e op Argenton van 351 d .
In 2010 won hij op 15/5 al een 18e op Orléans om vervolgens de 1e interprovinciaal op de Poitiers van 22 mei te behalen en daarna won hij nog de 2e uit Poitiers van 5 juni en de 2e uit Souillac van 18 juli.
Op de bewuste interprovinciale Poitiers van 22 mei waren er 1827 oude duiven. Georges had drie tweejaarse mee en wint interprov. de 1e en 141e in de kategorie oude duiven, bij de 359 gedubbelde twee jaarse was hij 1e en 38e.
Tot zover het verhaal van de interprovinciale winnaar op de eerste Poitiersvlucht van 2010 onder organisatie van de IWV…..de overwinning kwam toe aan een zeer verdienstelijk winnaar, die zoals je kon lezen ook op andere vluchten tussen de 500 en 700 km met 1e prijzen ging lopen in 2010.
Aan Georges, Filip en Roger onze hartelijke felicitaties.
